Zmiana pracy – stresująca decyzja, która może procentować!

oferty pracy Gorzów

Szukanie pracy zdaje się być przerażającą wizją dla wielu pracowników. Czy jednak słusznie? Niekoniecznie! Obecna sytuacja na rynku pracy sprzyja pracownikom, w wielu firmach postępuje deficyt pracowników, a poszukiwania zdają się być bezskuteczne. Co więc może świadczyć, że to czas na zmianę pracy?

Kiedy praca staje się przeszkodą

Brak satysfakcji z wykonywanej pracy potrafi skutecznie zepsuć wiele obszarów życia. Po czym poznać, że to właściwy moment na zmianę pracy, zanim zacznie mieć ona destrukcyjny wpływ na życie pracownika? Oto kilka sprawdzonych wytycznych:

– pracownik wątpi w sens wykonywanej pracy i nie odczuwa z niej żadnej satysfakcji,

– czas poza pracą zdominowany jest przez negatywne myśli na jej temat,

– praca jest powodem chronicznego stresu,

– w ciągu dnia pracy brak jest momentów, które dają radość,

– pracownik odczuwa wypalenie zawodowe,

– budżet pozyskiwany z pracy nie jest satysfakcjonujący,

– praca pochłania znaczną część czasu wolnego,

– praca nie oferuje żadnych możliwości rozwoju,

– praca przestała być interesująca i ciekawa.

Jeśli kilka z powyższych czynników pasuje do sytuacji zawodowej człowieka jako pracownika, warto przemyśleć szybką zmianę pracy. Oczywistym jest, że odpowiedzialny człowiek nie zmieni pracy w ciągu doby, jednak podjęcie racjonalnych kroków w kierunku jej zmiany może przyczynić się do poprawy komfortu życia i pomóc szybko znaleźć interesującą pracę. 

oferty pracy Poznań

Zmiana pracy po latach – od czego zacząć?

Podstawą przed podjęciem właściwych kroków jest autoanaliza swojej osobowości, dotychczasowej pracy oraz drogi zawodowej, którą chciałoby się obrać. Dopiero po wielu przemyśleniach na temat swojej drogi warto zacząć właściwe poszukiwania – trzeba przecież wiedzieć, czego szukać, by sytuacja uległa poprawie, nie pogorszeniu. Szukając ofert pracy w Poznaniu czy innych dużych miastach, warto podjąć rozmaite działania:

– profesjonalnie przygotowane CV oraz wykreowanie własnego obrazu jako pracownika pod kątem ewentualnych rozmów o pracę – warto poświęcić czas na CV i stworzyć je w taki sposób, by przykuwało uwagę, a ewentualne negatywne cechy zamieniało w pozytywy – np. wiek jako bogate doświadczenie. Warto wypunktować umiejętności kluczowe, które są największym atutem dla potencjalnego pracodawcy;

– regularne przeglądanie portali z ogłoszeniami o pracę w Gorzowie, Poznaniu czy innych, wybranych miastach;

– bycie widocznym dla rekruterów – założenie profesjonalnego profilu na LinkedIn, wejście do facebookowych grup nt. poszukiwania pracy w danej branży;

– zgłoszenie się do sprawdzonej agencji pracy, która dysponuje najlepszymi ofertami z wybranych miast, np. ofertami pracy z Poznania i ofertami pracy z Gorzowa;

– udzielanie się na targach pracy oraz profilach miejsc, w których chcielibyśmy pracować. 

Poszukiwania dają efekty!

Odpowiednio prowadzone poszukiwania pracy, nie tylko bezwiedne przeglądanie ofert pracy z Poznania, daje pewność znalezienia właściwej pracy. Zmiana pracy jest jednocześnie przepustką do lepszego, wymarzonego życia. Jeśli czujesz, że zmiana pracy jest tym, czego potrzebujesz, wdrażaj w życie powyższe rady od dziś!