Czym różni się rower trekkingowy od miejskiego?

Rowery holenderskie

Rowery to jeden ze środków transportów. poruszają się na nich w miastach i na wsiach. Zakup roweru to nie lada wyzwanie. Sprzedawcy oferują wiele różnych modeli i różnych rodzajów rowerów. Na jaki jednoślad warto zdecydować się? Co warto wiedzieć o rowerach trekkingowych i rowerach miejskich? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się!

Czym charakteryzują się rowery trekkingowe?

Rowery trekkingowe przeznaczone są do jazdy po trudnych, zazwyczaj nierównych terenach. Dlatego też w swojej budowie posiadają amortyzatory, dzięki którym nierówności nie są tak bardzo odczuwane. Rowery te zazwyczaj posiadają duże koła, w których opony posiadają wąski bieżnik i gładszy niż w przypadku rowerów górskich. Rowery te są szybkie i świetnie radzą sobie na trudnych terenach. Rowery trekkingowe są uniwersalne – sprawdzą się nie tylko do jazdy po nierównościach, ale również i po mieście. Ten rower pozwala pokonywać długie odcinki drogi w bardzo wygodny sposób.

Rowery trekkingowe

Czym charakteryzują się rowery miejskie?

Jeśli chodzi o rowery miejskie, to najczęściej kupowane są rowery holenderskie. Rowery te wybierane są głównie przez kobiety. Jazda na takim jednośladzie jest bardzo wygodna, szczególnie, kiedy posiadają koszyk, bagażnik i dobre oświetlenie. Pozycja podczas jazdy na tym rowerze jest bardzo wygodna – wyprostowana, która zapewnia dobrą widoczność. Rowery te są dość ciężkie, co powoduje, że nie można się na nich rozpędzić. Które z rowerów miejskich są najczęściej kupowane? Należą do nich rowery holenderskie marki Gazelle, Batavus oraz Romet.

Czym różnią się rowery miejskie od trekkingowych?

Cechą roweru miejskiego jest to, że jest wygodny podczas zsiadania i wsiadania. Komfort samej jazdy jest zapewniony. Rower ten w przeciwieństwie do rowerów trekkingowych nie nadają się do jazdy po lesie czy nierównościach. Rowery miejskie są też znacznie wolniejsze niż te drugie. Dla miłośników natury najlepszym wyborem będą rowery trekkingowe. Rower miejski jest ciężki.