BHP to skrót od bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest to bardzo ważny element na każdym stanowisku pracy. Szkolenia przeprowadzane są przez osoby wykwalifikowane i doświadczone. Jednak z powodu częstych zmian przepisów, ich obowiązkiem jest odbywanie szkoleń okresowych. Na czym polegają?
Zakres tematyczny okresowego szkolenia BHP
Szkolenie okresowe dla służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby jest bardzo złożone. Takie szkolenia trwają kilka godzin. Szkolenie to porusza takie tematy jak:
- regulacje prawne,
- problemy ergonomii w kształtowaniu pacy,
- metody oceny ryzyka,
- problemy ochrony przeciwpożarowej.
Każdy, kto odbywa szklenie może poruszyć ważny temat, który chce, aby został dokładnie wyjaśniony.
Szkolenie okresowe dla służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby – cel szkolenia
Celem okresowego szkolenia dla służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby jest aktualizacja wiedzy i umiejętności w zakresie przepisów prawnych, które dotyczą bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również:
- analizy i oceny zagrożeń,
- metody oceny ryzyka, które związane są z konkretnymi zagrożeniami,
- organizacja oraz metody kształtowania warunków pracy, które zgodne są z przepisami bhp,
- pomoc w rozwiązywaniu problemów z zakresu bhp.
Każdy kto oferuje szkolenia BHP, musi odbywać regularne szkolenia okresowe. Znajomość przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest obowiązkowe, dlatego przypomnienie ich nie zaszkodzi.
Placówki szkoleniowe – jak wybrać odpowiednią?
Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą usługi z zakresu BHP. Jaką placówkę szkoleniową wybrać? Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim ważna jest forma szkolenia. Na rynku dostępne są dwie – stacjonarne oraz on-line. To, w jaki sposób przekazywana jest wiedza, jest również bardzo ważne. Wiele firm, wybierając odpowiednią placówkę szkoleniową zwraca również uwagę na ceny terminy wykonywania zlecenia.