Hotel Poznań  – Gdzie wypocząć w Poznaniu?

hotel Poznań

Poznań to wielu osób po prostu miejsce pracy, dla innych dom, jeszcze inni przyjeżdżają tu w celach turystycznych. Jeśli jesteś z Poznania, wiesz że to naprawdę atrakcyjne miasto. Jednak czasem, chciałoby się odpocząć od miejskiego zgiełku. Okazuje się, że w Poznaniu również znajdą się miejsca, w których będziesz mógł się prawdziwie zrelaksować. Zobaczmy, co warto zwiedzić w Poznaniu i jaki hotel wybrać, by wypocząć.

Hotel Poznań – Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań to piękne, turystyczne miasto . Co warto w nim zobaczyć?

  • Ratusz – To właśnie na ratuszu stukają się słynne na całą Polskę koziołki
  • Poznański rynek – Tu jest wiele do zwiedzania, ale z rzeźb, które warto zobaczyć wybraliśmy dwie najciekawsze – „Apollo” i „Bamberka”
  • Przyrynkowe kolorowe kamienice i kamieniczki – Ach, jak one pięknie wyglądają na zdjęciach!
  • Zamek Królewski – Sam zamek budzi sporo kontrowersji ze względu na liczne remonty, ale z  wieży zamkowej pięknie widać panoramę miasta
  • Fara Poznańska – jedna z wizytówek miasta, piękny różowo biały front zachwyca o każdej porze roku
  • Okolice placu wolności – Fontanna Wolności, słynna Biblioteka Raczyńskich, Arkadia…
  • Okolice Placu i Parku Mickiewicza – Zamek Cesarski, Filharmonia, Teatr. Jednym słowem – Pięknie.
  • Palmiarnia Poznańska – O niej chyba słyszał każdy. Zdecydowanie warto zobaczyć te egzotyczne rośliny, motyle… Goszczą tu również rybki i żółw.
  • Katedra Poznańska
  • Poznańska Malta – Masz ochotę na termy? Palmy, drinki… Poznańska Malta to miejsce dla każdego

Duże miasta mają także swoje minusy. Jednym z nich jest hałas. Jaki wybrać hotel Poznań, aby naprawdę odpocząć?

hotel w Poznaniu

Hotel w Poznaniu – Gdzie szukać?

Lubisz duże miasta? Poznań, to piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce i ósme pod względem wielkości. Miasto to wyróżnia się bardzo wysokim poziomem edukacji i jakością życia. Zajmuje również wysokie miejsce pod względem bezpieczeństwa i jakości opieki zdrowotnej. Często słychać startujące i lądujące samoloty, ponieważ jest tu międzynarodowy port lotniczy. Są także ważne trasy kolejowe i autobusowe. Funkcjonują tu słynne Międzynarodowe Targi Poznańskie. Ale jak wspomnieliśmy wyżej we znaki dają się także minusy. Jeśli lubisz spokój i chcesz odpocząć od betonu, ludzi i samochodów udaj się do północnej części Poznania. Zaledwie 6 kilometrów od centrum znajdziesz Hotel w Poznaniu, który zapewnia spokój, ciszę. Są tam parki, zalesienia, rzeka. Nigdzie nie odpoczniesz tak, jak na łonie natury.