Co warto wiedzieć o terapii tlenowej?

Terapia tlenowa Gniezno

Czy słyszałeś kiedykolwiek o tlenoterapii? Wiesz, gdzie skorzystać można z takich sesji? Obecnie tlenoterapia ma coraz szersze znaczenie we współczesnej medycynie. Wykorzystuje się ją nie tylko jako dodatek do podstawowego leczenia, ale zdarza się, że jest głównym elementem leczenia.

Czym jest terapia tlenowa Gniezno?

Działaniem terapii tlenowej jest zwiększenie stężenia tlenu w organizmie. Wyróżniamy tlenoterapię bierna i czynną, a w przypadku komory hiperbarycznej Gniezno wykorzystywana jest tlenoterapia bierna. Ogólnie wiele osób zastanawia się, czy wdychanie większej ilości tlenu może wpłynąć na nas pozytywnie. Okazuje się, że tak. Dotlenienie narządów, jaki i całego organizmu przyczynić może się do poprawy stanu fizycznego, jak i psychicznego pacjenta. Terapia ta jest bezinwazyjna – co jest bardzo ważne.

Tlenoterapia – dla kogo jest przeznaczona?

Tlenoterapia to świetne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy zmagają się z niedotlenieniem, ale również dla osób, które:

  • chcą zregenerować swój organizm – tlen w komorze hiperbarycznej dostaje się do wszystkich tkanek. Zmniejsza stany zapalne i dotlenia tkanki. Powodują regenerację komórek, z tego względu, że tlen przedostaje się do komórek macierzystych,
  • zwiększenie wydolności organizmu – terapia zwiększa wydolność organizmu. Potwierdzono, że nawet o 25%. Organizm po wysiłku szybciej regeneruje się, wzmacnia się system odpornościowy, zmniejsza się obrzęki, a zakwasy są łagodzone,
  • terapia idealna dla serca – terapia zapobiega uszkodzeniom mięśni, w tym mięśnia serca,
  • łagodzenie stanów zapalnych – tlen przedostając się do tkanek, niweluje stany zapalne. Przyczynia się również do zmniejszenia wystąpienia takich chorób jak: zawał serca, refluks żołądka, choroby zapalne jelit czy też otyłość.
Komora hiperbaryczna Gniezno

Praktycznie każdy z nas może skorzystać z terapii tlenem. Praktycznie – bo istnieje kilka przeciwskazań, które uniemożliwiają terapię w komorze tlenowej. Dlatego, jeśli zmagamy się z jakimikolwiek chorobami, to warto skonsultować się z lekarzem.