Jakie pilniki do paznokci wybrać?

pilniki do paznokci

Aby wykonać piękny manicure, powinno się wybrać pilniki do paznokci wysokiej jakości. Dzięki niemu wymodelujesz paznokcie tak, jak chcesz, przez co będą wyglądać na smuklejsze, a manicure będzie wyglądał bardziej efektownie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów pilników do paznokci, z których każdy ma swoje unikalne ziarno, materiał i kształt. Jak wybrać odpowiedni do paznokci?

Rodzaje pilników

Wybierając pilnik do paznokci, należy wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonany. Mamy wyroby metalowe, papierowe i szklane, a każdy ma swoje zalety i wady. W przeszłości najpopularniejsze były metalowe pilniki, ponieważ są trwałe i mocne. Jednak obecnie szklane pilniki do paznokci stają się coraz bardziej popularne, ponieważ nie uszkadzają płytki paznokcia.

Papierowe, szklane i metalowe – pilniki do paznokci

Pilniki do paznokci wysokiej jakości – papierowe, to najtańszy rodzaj narzędzi do manicure. Są bardzo skuteczne i delikatne, więc nie musisz się martwić o uszkodzenie paznokci. Ich wadą jest to, że zwykle wytrzymują krócej niż inne rodzaje narzędzi do manicure. Ten typ pilnika jest najlepszy, jeśli lubisz często zmieniać narzędzia do manicure. Szklany pilnik jest trwalszy i delikatniejszy dla paznokci, a jednocześnie zapewnia precyzję. Jednak ważne jest, aby zachować ostrożność podczas używania szklanego pilnika do paznokci, ponieważ może dojść do przypadkowego pęknięcia.

Pilniki do paznokci wysokiej jakości

Gradacja – jakiego pilnika używać?

Istnieją różne typy pilników do paznokci o różnej gradacji. Im grubsze ziarno, tym bardziej szorstki jest pilnik. Im drobniejsze ziarno, tym delikatniejszy jest pilnik. Do sztucznych paznokci najlepiej stosować pilniki do paznokci o ziarnistości 80-100. Pilniki do paznokci wysokiej jakości o ziarnistości mniejszej niż 100 najlepiej stosować do paznokci naturalnych.

Najpopularniejszym typem jest pilnik o średniej gradacji, który ma gradację 100-180 po jednej stronie. Idealnie nadaje się do opiłowywania naturalnych paznokci oraz akryli lub żeli, ponieważ nie uszkadza płytki paznokcia. 

Jeśli masz bardzo cienkie lub łamliwe paznokcie, drobnoziarnisty pilnik jest dobrym wyborem, ponieważ jest dla nich delikatny – ma ziarnistość 240-500. Jeśli jednak chcesz tylko nieznacznie zmienić ich kształt, dobrym rozwiązaniem jest użycie pilnika o gradacji 180-240. Pilniki do paznokci wysokiej jakości o gradacji 600 i większej służą wyłącznie do polerowania płytki.