Czy biuro rachunkowe różni się czymś od biura podatkowego?

biuro rachunkowe Gniezno

Ponieważ ceny wszystkiego rosną, przedsiębiorcy starają się przyoszczędzić na wszystkim, co możliwe. Jednym ze sposobów na to jest zmniejszenie liczby pracowników. Ostatnio widać zmianę, która polega na rezygnowaniu z księgowych w firmie a przenoszeniu księgowości do firm zewnętrznych. Czy biuro rachunkowe Gniezno różni się czymś od podatkowego? Czy warto korzystać z pomocy zewnętrznej firmy?

Biuro rachunkowe Gniezno a biuro podatkowe – To samo?

Na czym polega różnica między nimi, jeśli takowa istnieje? Najczęściej nie ma między nimi różnicy, poza nazewnictwem. Przecież nie da się prowadzić rachunkowości bez znajomości praw podatkowych. Podobnie nie można mieć bura podatkowego, nie orientując się w całości zasad rachunkowości. Dlatego nazwy stosowane są wymiennie. Oczywiście może być tak, iż „specjalnością” danego biura będą podatki, ale w każdym takim miejscu skorzystamy również z innych usług związanych z rachunkowością.  Czym dokładnie zajmuje się biuro rachunkowe Gniezno?

biuro podatkowe Gniezno

Lista zadań biura rachunkowego

Czym dokładnie zajmuje biuro rachunkowe?

 • Prowadzeniem:
  – ksiąg rachunkowych dla małych i dużych przedsiębiorstw,
  – ksiąg przychodów i rozchodów,
 • Prowadzeniem ewidencji przychodów, środków trwałych i wyposażenia,
 • Prowadzenie ewidencji VAT,
 • Sporządzaniem deklaracji VAT, PIT, CIT w imieniu Klienta,
 • Rozliczaniem i obsługą płac pracowników (ewidencja urlopów, nadgodzin, zwolnień lekarskich, sporządzaniem listy płac itd.),
 • Sporządzaniem sprawozdań finansowych oraz sprawozdań do GUS,
 • Analizowaniem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa,
 • Dodatkowe usługi ( pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej, reprezentowanie klientów w urzędach, monitorowanie należności, archiwizacja dokumentów, tworzenie wniosków kredytowych).

Dlaczego lepiej korzystać z usług zewnętrznej firmy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się samemu prowadzić księgowość firmy. Jest to korzystna opcja, szczególnie na początku, gdy nie ma tak wielu przychodów i wydatków. Jednak w miarę z rozwojem firmy, prowadzenie jej rachunkowości staje się coraz trudniejsze. Zamiast zatrudnić księgową na etat, lepiej skorzystać z pomocy biura podatkowego Gniezno. Dzięki temu zaoszczędzisz, a twoja księgowość będzie bezpieczna.